CREATIVE BLOG

Proč pro předávání výstupů používáme Frame.io?


Článek napsal(a) Žaneta Alexová

Shodnout se s klientem na finální podobě audiovizuálního díla, ať už videa, podcastu či fotografií, může být běh na hodně dlouhou trať – ostatně jako u schvalování čehokoli jiného. Jenže zatímco například u článku lze k textu či do něj jednoduše připsat, co je třeba změnit, u videa je to o dost složitější.

Pro komunikaci s klienty se nejčastěji používá e-mail nebo chat. Není to tak dávno, co se tímto způsobem posílaly na kontrolu právě i audiovizuální výstupy, ke kterým se klient měl vyjádřit. V lepším případě to udělal formou poznámek s přesným časem záznamu a komentáře, co je třeba změnit, v horším ve stylu „vystřihnout záběr s paní Květou a nahradit pánem v modrém triku“. To už je velmi matoucí, nehledě na to, že kromě toho, že nevíme, kdo je paní Květa, může tam být zmíněná paní vícekrát a nemusíme ani vědět, který záběr je tím myšlen. Následně dochází k opakovanému doptávání se na detaily a vše se protahuje. Jednoduchým řešením se může zdát osobní schůzka, u které se všechny jednotlivé nejasnosti vyřeší poměrně jasně, nicméně ve výsledku jde o časově náročnější variantu a je nutné najít společný termín, což také není nejjednodušší.

Dnešní doba už je naštěstí někde jinde a máme i jiné možnosti. A jaké jsou? Platformy pro revize jako je například Frame.io. Tato aplikace umožňuje nahrát libovolný audiovizuální soubor, který pak klíčový uživatel může v kterýkoli čas zastavit a komentovat. Následně jde na tyto zprávy reagovat a vést diskuzi. Toto ocení například klienti s více zainteresovanými lidmi v týmu. Kromě klasických textových poznámek lze do videa vkládat také grafické prvky jako šipky, kroužky a vlastně jakékoli obrazce, které umožňují blíže specifikovat konkrétní věc, která může klientovi ve výstupu nesedět. Jednoduše tak lze například poukázat na místo, kde je třeba změnit odstín barvy.

Prostředí aplikace je velmi jednoduché a přehledné.

Na časové ose na první pohled vidíte, v jakém konkrétním místě je nutné udělat úpravu.

Každý moment ve videu je možné komentovat a samozřejmě vést diskuzi.

Verze videí může klient mezi sebou porovnat.

Proč tedy používáme právě Frame.io?

Především chceme klientům dopřát to nejkomfortnější řešení, které oběma stranám ušetří mnoho času, který je dnes tak drahý. Díky možnosti komentářů a reakcí na ně u konkrétního záběru videa je možné vést diskuzi se střihačem téměř jako v reálném čase ve střižně. Systém navíc umožňuje verzování, což znamená, že si vedle sebe můžete přehledně zobrazit jakoukoli předchozí a aktuální variantu a porovnat rozdíly. Jednoduše si tak ověříte, která verze je lepší a případně se vrátíte do předchozího bodu.

V současné době se za nás jedná o uživatelsky nejlepší platformu tohoto druhu na našem trhu, se kterou máme my i naši klienti ty nejlepší zkušenosti.

Videoprodukce kvalitní nejen obrazem

Zakládáme si na špičkové komunikaci s klienty tak, aby byl výstup dle jejich nejlepších představ. Kromě Frame.io používáme několik dalších profesionálních nástrojů, které celý proces tvorby výrazně zefektivňují.

Článek napsal(a)

Žaneta Alexová